La Lliga Catalana d'Ultimate es constitueix el 2008 a partir del desig dels equips existents a l'època (Patatas Bravas, Disctèrics i Peixets) de fixar unes trobades a l'any entre ells per tal d'afavorir la difusió d'aquest esport i facilitar el que nous jugadors s'integressin als clubs.

Es defineix un sistema de competició de 4 jornades d'un dia al llarg de tot l'any i una puntuació en base als resultats obtinguts a cada jornada.

El 2009, s'hi afegeixen Free's by 66, de la Catal unya Nord, i s'estableix un sistema amb 2 divisions dinàmiques.

El 2010, s'incorporen els equips Tookadisc (Celrà), Winds 'n Roses (Roses), Mifume (Terrassa) i Sharks (Barcelona), s'amplia la lliga a 5 jornades, s'estableix el partit de promoció per a decidir ascensos i descensos i es crea la categoria femenina.

El 2011 s'incorpora l'equip Isards (Vilaller), primer equip de la província de Lleida.

El 2012 s'amplia la lliga a 6 jornades i s'incorporen dos nous equips, un de Lleida capital, Marracos i un altre de València, Murciélagos. Es comencen a celebrar jornades de la Lliga Femenina. Equips propers com Bolskandisc de Osca participen a la lliga en algunes jornades.

El 2013 s'incorporen dos nous equips a la Lliga, Mamadiadiors de Tarragona i Bárbaros d'Alacant. Es consolida la Lliga Femenina i es comença a fer la Lliga Open.

El 2014 s'incorpora l'equip Esperit Vallés de Sabadell.

Un consell compost per delegats de cada equip administra el funcionament de la Lliga, debat el sistema de competició i executa les modificacions oportunes.

Palmarès

Títols:

Disctèrics: 1
Patatas Bravas: 4
Peixets: 1

Esperit del Joc:

Disctèrics: 2
Free's by 66: 1
Winds N'Roses: 1
Mifune: 1

Classificació general gespa

Posició
Equip
Punts
1 Bravas  71
2 Mamadiadors  64
3 Peixets  50
4 Sharks  48
5 Mifune  44
6 Esperit Vallès  40
7 Marracos  26
8 Disctèrics  21
9 Esperit Formació  12
10 Xixats  11

 

Classificació general platja

Posició
Equip
Punts
1 Bravas X 64
2 Murciélagos 60
3 Bravas Y 52
4 Disctèrics 46
5 Mamadiadors 44
6 Sharks 44
7 Winds 39
8 Mifune 34
9 Esperit Vallès 1 28
10 Esperit Vallès 2 27
11 Peixets 26
12 Esperit Vallès 3 23
13 Free's by 66 (open) 22
14 Marracos (open) 19
15 Tookadisc 12
16 Fnàtics 7

 

 

Classificacions per jornada gespa

Posició
1a jornada (Elne)
Punts
2a jornada (Ampuriabrava)
Punts
3a jornada (Terrassa)
Punts
1 Bravas 25 Bravas 25 Mamadiadors 25
2 Discterics 21 Mamadiadors 21 Bravas 21
3 Mamadiadors 18 Sharks 18 Peixets 18
4 Peixeits 16 Peixets 16 Mifune 16
5 Sharks 15 mifune 15 Sharks 15
6 Free's by 66 14 esperit Vallès 14 Esperit Vallès 14
7 Mifune 13 Marracos 13 Marracos 13
8 Esperit Valles 12     Esperit formació 12
9         Xixats 11

 

Classificacions per jornada platja

Posició
1a jornada (Castelldefels)
Punts
2a jornada (Castelldefels)
Punts
3a jornada (Tarragona)
Punts
1 Winds 'n Roses 25 Bravas X 25 Murcielagos 25
2 Bravas X 21 Murcielagos 21 Mamadiadors 21
3 Bravas Y 18 Bravas Y 18 Bravas X 18
4 Sharks 16 Discterics 16 Bravas Y 16
5 Disctèrics 15 Sharks 15 Discterics 15
6 Murciélagos 14 Mamadiadors 14 Winds'n Roses 14
7 Peixets 13 Peixets 13 Sharks 13
8 Tookadisc 12 Frisbee's 66 12 Mifune 12
9 Mifune 11 Mifune 11 Esperit 2 11
10 Free's by 66 (open) 10 Esperit Vallès 1 10 Esperit 1 10
11 Mamadiadors 9 Esperit vallès 2 9 Esperit 3 9
12 Esperit Vallès 1 8 Esperit Vallès 3 8 Marracos 8
13 Esperit Vallès 2 7 Marracos 7 Fnatic 7
14 esperit vallès 3 6        
15 Marracos (open) 5        

 

Campió Esperit (SOTG): Esperit Vallès 1

Spirit Lliga Catalana 2015      
             
  J1 J2 J3 J4 J5 J6
  P H H H P P
Bravas X   9,75 10,50   9,66 11,00 10,50
10,50
Bravas Y 10,00       11,00
11,50
Disctèrics 10,75 12,50     11,00
10,50
Esperit 1 12,00 11,00 12,33 11,00 11,25
11,00
Esperit 2 12,00     11,67 10,00
10,75
Esperit 3 11,75       11,75
11,00
FB66 11,50 10,66     11,50  
Fnàtics          
  9,00
Mamadiadors 12,50   8,00   9,66 10,00 10,50
  9,00
Marracos 11,25   11,33 10,67 11,00
10,67
Mifune 12,25 10,66 11,66 10,50 10,75
10,50
Murciélagos 11,50       11,00
10,75
Peixets 11,50 10,00   9,33 10,00 10,25  
Sharks 10,75 11,66   9,66 11,00   9,75
11,00
Tookadisc 12,25          
Winds 'n Roses 11,00        
10,75
Xixats         9,67    

Lliga COED

Classificació General

    Jornada 1 Jornada 2 Jornada 3 Jornada 4 Jornada 5 Jornada 6  
    Castelldefels Tarragona Elne Celrà Empuriabrava Vallès TOTAL
1 Bravas Y 25 25 25 25 18 21 139
2 Bravas X 14 18 18 15 21 25 111
3 Disctèrics 15 14 15 14 15 18 91
4 Peixets 11 12 21 16 13 16 89
5 Mamadiadors 8 9 16 21 14 15 83
6 Sharks 18 16   12 16 14 76
7 Mifune 12 13 13 10 9 12 69
8 Winds 'n Roses 21 21     25   67
9 Free's by 66 13 10 14 18 10   65
10 Mamadeta 4 5 11 11 8 13 52
11 Esperit Vallès 5 7 10 11 4 11 48
12 Isards 10 8 12   7 9 46
13 Tookadisc 9 11   13 11   44
14 Murciélagos 16 15     12   43
15 Marracos 3 6     6 10 25
16 Bravas Z 7 4         11
17 Esperit Toshiro 2 3     5   10
18 Barbaros 6           6

 

 

 

Classificació PLATJA

    Jornada 1 Jornada 2 Jornada 5 TOTAL
1 Bravas Y 25 25 18 68
2 Winds 'n Roses 21 21 25 67
3 Bravas X 14 18 21 53
4 Sharks 18 16 16 50
5 Disctèrics 15 14 15 44
6 Murciélagos 16 15 12 43
7 Peixets 11 12 13 36
8 Mifune 12 13 9 34
9 Free's by 66 13 10 10 33
10 Tookadisc 9 11 11 31
10 Mamadiadors 8 9 14 31
12 Isards 10 8 7 25
13 Mamadeta 4 5 8 17
14 Esperit Vallès 5 7 4 16
15 Marracos 3 6 6 15
16 Bravas Z 7 4   11
17 Esperit Toshiro 2 3 5 10
18 Barbaros 6     6

 

 

 

Classificació GESPA

    Jornada 3 Jornada 4 Jornada 6 TOTAL
1 Bravas Y 25 25 21 71
2 Bravas X 18 15 25 58
3 Peixets 21 16 16 53
4 Mamadiadors 16 21 15 52
5 Disctèrics 15 14 18 47
6 Mifune 13 10 12 35
6 Mamadeta 11 11 13 35
8 Free's by 66 14 18 0 32
8 Esperit Vallès 10 11 11 32
10 Sharks   12 14 26
11 Isards 12   9 21
12 Tookadisc   13 0 13
13 Marracos     10 10

Esperit

Puntuació global(suma jornades)
1 Mifune 67,1 (6)
2 Esperit Vallès 65,9 (6)
3 Disctèrics 64,5 (6)
4 Peixets 64,1 (6)
5 Bravas X 59,8 (6)
6 Bravas Y 58,3 (6)
7 Mamadeta 58,0 (6)
8 Isards 54,0 (5)
9 Mamadiadors 53,3 (6)
10 Free's by 66 52,2 (5)
11 Sharks 51,8 (5)
12 Tookadisc 44,3 (4)
13 Marracos 41,8 (4)
14 Winds 'n Roses 33,0 (3)
15 Murciélagos 32,0 (3)
16 Esperit Toshiro 31,6 (3)
17 Bravas Z 17,5 (2)
18 Bolskandisc 11,2 (1)
19 Barbaros 10,8 (1)

 

Lliga WOMEN

Classificació

 

    Jornada 1
1 Cremas Y 25
2 Cremas X 21
3 Piranyes 18
4 Barbaras 16
5 Murciélagas 15

Lliga OPEN

Classificació

 

1 Bravas 25
2 Taurons 21
3 Mamadiadors 18
4 Barbaros 16

Classificació lliga COED

Classificació general

    1a jornada 2a jornada 3ª Jornada 4ª jornada 5ª jornada Total
1 Patatas Bravas 21 25 25 21 21 113
2 Murciélagos 25 21 21 18 18 103
3 Peixets 18 16 16 16 16 82
4 Disctèrics 15 18 10 25 12 80
5 Winds and Roses 16 8 18   25 67
6 Sharks 12   15 10 15 52
7 Bravas Picantes 8 9 11 11 11 50
8 Isards 10 12 9 5 8 44
9 Mifune 6 11 8 7 10 42
10 Tookadisc 9 10   12 7 38
11 Free's by 66 11 15 12     38
12 Mamadiadors     6 8 9 23
13 Marracos 3   7 6 5 21
14 Bárbaros T 4     9   13
15 Toshiro     5   4 9
16 Multi··Mates 7         7
17 Discovery Peixets         6 6
18 Catalyst 5         5

Guanyador de l'esperit

Mifune

Classificació platja  

    1ª jornada 2ª jornada 3ª jornada Total
1 Patatas Bravas 21 25 21 67
2 Murciélagos 25 21 18 64
3 Winds and Roses 16 18 25 59
4 Peixets 18 16 16 50
5 Sharks 12 15 15 42
6 Disctèrics 15 10 12 37
7 Bravas Picantes 8 11 11 30
8 Isards 10 9 8 27
9 Mifune 6 8 10 24
10 Free's by 66 11 12   23
11 Tookadisc 9   7 16
12 Marracos 3 7 5 15
13 Mamadiadors   6 9 15
14 Toshiro   5 4 9
15 Multi··Mates 7     7
16 Discovery Peixets     6 6
17 Catalyst 5     5
18 Bárbaros T 4     4

Clasificació gespa

    2a jornada 4ª jornada Total
1 Patatas Bravas 25 21 46
2 Disctèrics 18 25 43
3 Murciélagos 21 18 39
4 Peixets 16 16 32
5 Tookadisc 10 12 22
6 Bravas Picantes 9 11 20
7 Mifune 11 7 18
8 Isards 12 5 17
9 Free's by 66 15   15
10 Sharks   10 10
11 Bárbaros T   9 9
12 Winds and Roses 8   8
13 Mamadiadors   8 8
14 Marracos   6 6

Classificació general lliga Femenina

    1ª jornada 2ª jornada 3ª jornada Total
1 Crema Catalana 21 25 25 71
2 Piranyes 25 21 18 64
3 Murciélagos / Xuflas 18 18   36
4 Cremas Y     21 21
5 Tramuntana     16 16

Classificació general lliga Open

    1ª jornada 2ª jornada 3ª jornada Total
1 Bravas 25 25 25 75
2 Murciélagos 21 21 21 63
3 Taurons 18 18   36
4 Bárbaros   16   16
5 Catalyst 16     16

Classificació General

    Punts 3a jornada Punts 4a jornada Punts 5a jornada Final
1 Bravas A 59 78 95 115
2 Disctèrics 54 74 94 111
3 Peixets A 55 72 90 109
4 Free's by 66 51 66 85 85
5 Winds'N'Roses 33 51 66 84
6 Murciélagos 33 43 59 75
7 Mifune 37 46 60 72
8 Isards 28 43 55 68
9 Sharks 18 29 42 56
10 Tookadisc 27 39 39 50
11 Catalyst 28 41 41 41
12 Bravas B1 16 16 16 31
13 Bolskandisc 13 27 27 27
14 Free's by 66 B 14 14 14 14
15 Peixets B 10 10 10 10
16 Marracos       10

 

Guanyador esperit 2012

Disctèrics

Classificació Final Gespa    

  Equip Elne Celrà Terrassa Total
1 Disctèrics 17 20 20 57
2 Bravas A 20 19 17 56
3 Free's by 66 19 17 19 55
4 Peixets 18 18 18 54
5 Mifune 15 13 14 42
6 Isards 13 12 12 37
7 Murcielagos 16   16 32
8 Winds'N Roses   15 15 30
9 Sharks   11 13 24
10 Tookadisc   16   16
11 Free's by 66 B 14     14
12 Catalyst   14   14

 

Classificació Final Platja  

    Castelldefels Ocata Castelldefels Total
1 Bravas A 20 19 20 59
2 Peixets A 19 17 19 55
3 Disctèrics 17 20 17 54
4 Winds 'n Roses 18 18 18 54
5 Murcielagos 12 16 16 44
6 Tookadisc 11 12 11 34
7 Sharks 7 11 14 32
8 Isards 8 10 13 31
9 Bravas B1 16   15 31
10 Free's by 66 15 15   30
11 Mifune 9 9 12 30
12 Catalyst 14 13   27
13 Bolskandisc 13 14   27
14 Peixets B 10     10
15 Marracos     10 10

 

Puntuació de les jornades

1a Castelldefels Punts
1 Bravas A 20
2 Peixets A 19
3 Winds 'n Roses 18
4 Disctèrics 17
5 Bravas B1 16
6 Free's by 66 15
7 Catalyst 14
8 Bolskandisc 13
9 Murcielagos 12
10 Tookadisc 11
11 Peixets B 10
12 Mifune 9
13 Isards 8
14 Sharks 7

 

   
2a Elne Punts
1 Bravas A 20
2 Free's by 66 19
3 Peixets 18
4 Disctèrics 17
5 Murcielagos 16
6 Mifune 15
7 Free's by 66 B 14
8 Isards 13
     
3a Celrà Punts
1 Disctèrics 20
2 Bravas A 19
3 Peixets 18
4 Frisbee66 17
5 Tookadisc 16
6 Winds'N Roses 15
7 Catalyst 14
8 Mifune 13
9 Isards 12
10 Sharks 11

 

4a Ocata  
1 Discterics 20
2 Bravas 19
3 Winds 18
4 Peixets 17
5 Murcielagos 16
6 FB66 15
7 Bolskandisc 14
8 Catalyst 13
9 Tookadisc 12
10 Sharks 11
11 Isards 10
12 Mifune 9

 

5a Terrassa  
1 Disctèrics 20
2 Freesby'66 19
3 Peixets 18
4 Patatas Bravas 17
5 Murciélagos 16
6 Tookawinds 15
7 Mifune 14
8 Sharks 13
9 Isards 12

 

Castelldefels  
1 Bravas 20
2 Peixets 19
3 Winds 18
4 Disctèrics 17
5 Murciélagos 16
6 Bravas B 15
7 Sharks 14
8 Isards 13
9 Mifune 12
10 Tookadisc 11
11 Marracos 10

Classificació general 2011

1.- Patatas Bravas A - 97p

2.- Peixets A - 96p

3.- Disctèrics A - 87p

4.- Winds N' Roses - 85p

5.- P.Bravas B1 - 74p

6.- Free's By 66 - 68p

7.- Tookadisc - 65p

8.- Mifune - 56p

9.- Isards de Vilaller .- 55p

10.- Bravas B2 - 40p

11.-Peixets B - 40p

12.- Sharks - 19p

13. Disctèrics 2 - 14p

14.- La Bisbal - 12p

15.- FB66 B - 12p

16. - Tookadisc Jr - 11p

 

Guanyador del spirit:

Winds N' Roses

Classificació Platja:

 

    Punts PF PC
1. Bravas A 58 127 53
2. Peixets A 58 112 64
3. Discterics 54 92 85
4. Winds 50 85 84
5. Bravas B1 45 80 71
6. Bravas B2 40 63 106
7. Peixets B 40 98 50
8. Tookadisc 36 89 83
9. Isards 34 66 89
10. FB66 33 46 80
11. Mifune 30 46 115
12. Disctérics 2 14 26 18
13. Tookadisc Jr 11 26 23
14. Sharks 9 25 33

 

Classificació gespa

 

    Punts PF PC
1. Bravas A 39 76 32
2. Peixets A 38 53 51
3. Winds 35 61 36
4. FB66 35 27 68
5. Disctèrics 33 58 36
6.

Tookadisc

29 50 38
7.

Bravas B1

29 50 38
8. Mifune 26 33 49
9. Isards 21 19 63
10. La Bisbal 12 32 19
11. FB66 B 12 19 27
12. Sharks 10 16 37
1 Peixets A 55p
2 Disctèrics 54p
3 Patatas Bravas A 45p
4 Peixets B 45p
5 Free's by 66 A 35p
6 Winds N'Roses A 33p
7 Tookadisc 28p
8 Patatas Bravas C 24p
9 Patatas Bravas B 12p
10 Tookadisc Jr. 8p
11 Mifune 5p
12 Winds N'Roses B 5p
13 Peixets C 4p
14 Sharks 3p
15 Free's by 66 B 2p

Esperit del joc: Free's by 66 A

1. Patatas Bravas A 47p
2. Disctèrics A 44p
3. Peixets A 41p
4. Peixets B 29p
5. Free's by 66 25p
6. Disctèrics C 25p
7. Patatas Bravas B 24p
8. Disctèrics B 20p
9. Patatas Bravas C 8p
10. Peixets C 5p

Esperit del Joc: Disctèrics C

1. Disctèrics A 23p
2. Patatas Bravas A 20p
3. Peixets B 13p
4. Disctèrics B 12p
5. Peixets A 12p

Lliga Catalana Ultimate

Calendari

Sense events

Classificació Final Platja 2017

  • 1a Divisió

1. Bravas A
2. Sharks
3. Disctèrics
4. Salty
5. Peixets
6. Mamadiadors
7. Bravas B
8. Esperit Black

  • 2a Divisió

1. M&Ms
2. Green Squirrels
3. Peixets River
4. Esperit White
5. Bolskandisc
6. Esperit Grey
7. Red Squirrels
8. Tookadisc
9. Peixets Ocean
10. FB66
11. Esperit Palau
11. Sharks B

Aquest lloc web utilitza galetes per tal de millorar la teva experiència. Suposem que hi estàs d'acord, però pots tancar ara la pàgina si ho desitges.